Tak jsem dostala dopis od fanouška. Tedy dostala jsem jich mraky, ale tenhle se trochu vymyká vzkazům „Ahoj“, „Ahoj jak se máš“, „Ahoj kolik ti je“, „Pošli fotku swingerko“… načež po týdnu urgenci „Čekám“, „Ahojky“, „A sex“, „Ahoj kočko“, „Jsi dom nebo sub“, „Ahoj odkud jsi“, „Ahoj co děláš“, „Reál?“, „Aspoň pozdrav, ne?“ a plno dalších úžasných zpráv, na něž, přiznám se, neodpovídám, jelikož nevím, co napsat.

Takže co mi to ten chlapík poslal?

Moc zdravím Lenku.
Předem chci velmi poděkovat za tuhle knížku. Jsem ženatý, svoji ženu velmi miluji a ona mě také. Život si, myslím, dovedeme užívat a sex mezi tyto radosti patří.
Knížku jsem četl s velkou chutí a k některým pasážím jsem se vracel vícekrát.
Swingers byl vždy můj sen a protože žena má k sexu také velmi dobrý vztah, doufal jsem, že se nám to povede. Ale ve skutečnosti jsme to prožili jen jednou a moje žena už nechce, a já jí rozhodně nebudu nutit. A bez ní by mě to nebavilo.
Píši hlavně proto, že jsem si při čtení knížky uvědomil, že jsem při přípravě a průběhu celého setkání udělal řadu těch nejzásadnějších chyb a že jsem to vlastně já, kdo způsobil, že moje M už nechce něco podobného opakovat.
Kdybych měl tuto knížku přede dvěma lety, kdy jsme naše setkání prožili, myslím, že bychom dnes mohli patřit mezi swingery. No ale co, nic zásadního se neděje.
Moc držím palce, abyste v psaní pokračovala, já budu určitě ten, který si i další knížky koupí a velkou chutí přečte.
Děkuji a přeji mnoho dalších krásných zážitků C

Byla jsem nadšena, jelikož mi absolutně chybí zpětná vazba se čtenářem, což velice těžce nesu. Je to škoda, ale asi se budu muset smířit s tím, že se na tohle téma se mnou nikdo bavit nebude. Je to logické. Vždyť o sexu se mnohdy lidé nebaví ani se svým milujícím druhem, natož pak s úplně cizí, podezřelou ženskou. Takže jsem mu za jeho odvahu asi na deseti řádcích poděkovala, a protože jsem zvědavá, poprosila jsem ho, jestli by mi mohl prozradit, ke kterým pasážím se při čtení vracel - to abych věděla, na co se mám příště soustředit (tedy ne, že bych nebyla soustředěná...)
A tohle mi poslal:

Děkuji za velmi příjemný dopis.
Taky mne to potěšilo, že jste se ozvala. Tak nejprve o zveřejnění vzkazu. Nemám s tím žádný problém, klidně to zveřejněte. 
No a teď k těm pasážím. Tady budu muset asi vysvětlovat trochu více a vzít to obšírněji. Tak nejprve, proč jsem si knihu kupoval? Jak již jsem psal, tato zábava mne velice láká, a když už ji nemohu prožívat, tak jsem od knihy očekával vzrušující, erotické čtení. A s tím jsem si večer zalezl do pelíšku a pustil se do čtení. A teprve zde jsem postupně začal chápat, že knížka je mnohem víc než erotický příběh, že je vlastně skvělou učebnicí. A to mě strhlo. Jsem původním povoláním učitel, i když tuto práci již delší dobu nedělám, neuživilo by mě to. A když mluvím o učebnici, myslím tím opravdu skvělou, živou, strhující učebnici, která podává nejen vysvětlení swingers, ale obecně pohled na ženskou sexualitu vůbec. Žádné suché poučky ale životní postoje, zkušenosti, pocity a to bez konvencí a různých tabu.
Myslím, že současná doba je v tomto ohledu hrozně deformovaná. Na jedné straně puritánská s přetvářkou, na straně druhé porno bez jediného příběhu. A o sexuální zábavě se toho ví, nebo možná nechce vědět, nic. A potom šílený propletenec lásky, sexu, žárlivosti celou situaci ještě mnohem více komplikuje. A vy toto s úžasným nadhledem rozplétáte, zjednodušujete, od sebe oddělujete a navíc dáváte skvělé rady, jak na to.
Tak k čemu jsem se vracel? Hlavně k jednoduchým radám, které jsou obsaženy v každé kapitole. Takové, jako třeba "miláčku říkám jen jednomu" a podobně. A jsou to rady jak pro muže, tak i pro ženu. Dokonce jsem měl takové cukání si je všechny vypsat. Možná by vůbec nebylo na škodu závěr knížky udělat jako souhrn rad pro muže, a souhrn rad pro ženu. Bylo by to až na konci, kdy čtenář už každou radu četl v souvislostech a zde by to byl jen souhrn. Já měl tu potřebu vždy po přečtení kapitoly si ji znovu projít a tyto rady si zopakovat.
A musím říci, že u některé jsem si lítostivě říkal, že by si to měla moje M přečíst, aby věděla, co dělá špatně. Jenže o kapitolu dál jsem si říkal, že by to vlastně číst neměla, aby si neuvědomila, co dělám špatně já frown
Tak nevím, jestli vám toto povídání nějak pomůže, ale budete-li ještě něco
chtít vědět, rád vám to povím
Přeji krásný den C

No páni, tak učebnice… takže ten kalhotový kostým, co jsem si koupila, až budu na Magnesia Litera sedět vedle pana Viewegha, balím do vakuového obalu, a jedu si koupit něco s výstřihem, jelikož budu sedět vedle pana Uzla… hurá!