Takový kynolog, zahrádkář či gurmán to má snadné. Prostě si stoupne před regál (či usedne před monitor), vybere si, natáhne ruku (popřípadě klikne), popadne a začte se do toho, co ho momentálně zajímá. Zatímco publikací o domácích mazlíčcích, pletení, zahrádkaření, dietách a vaření je na trhu mraky, o swingers se toho z dostupných materiálů moc nedozvíte. Tedy… dozvíte, ale většina informací se pohybuje buď v rovině teorie, nebo na bázi populárně-zábavné, v důsledku čehož by se pojetí osvěty v oblasti swingerování dalo zařadit spíše do žánru sci-fi. Přesto, že zájem o swingers údajně stále stoupá, informovanost z praxe bohužel trochu vázne. Nepropadejte panice… nechci nikoho nabádat k něčemu, co se mu z hlouby duše příčí, nicméně je řada lidí, kterým se to nepříčí ani z hlouby a ani jinak. S tím nic nenaděláme, tak to prostě je, a i když se o tom moc nemluví, jelikož se to v moderní, dynamické společnosti „nesluší“, nevymažeme to tím, že budeme předstírat, že choutky na něco takového prakticky neexistují. Se swingers je to jako s čokoládovými bonbóny. Nikdo vám nepřizná, že jich při sledování večerního televizního pořadu spucoval dvě krabice, nýbrž bude tvrdit, že si dal papriku, rajče a kozí sýr, jelikož trendem doby je zdravá, lehká a dietní biostrava. Trend netrend, na čokoládu má občas chuť každý, a asi jí spořádáme dost, protože proč jinak by se jí vyrábělo tolik.

Co se týče informovanosti… podrobné laické návody týkající se sexu v páru se nám poslední dobou trochu rozjely. Takové varianty šedi, to je kapitola sama pro sebe. Staly se hitem z mnoha důvodů, to je jasné, mezi nimi ale zřejmě dominuje fakt, že to dělá kdekdo několikrát týdně (myslím pochopitelně sex), a kdekdo tuší, že když si nechá zavázat oči hedvábným šátkem a uzamknout zápěstí do pout s peříčky, že to nebude nic šíleného, nýbrž že to může být někdy i docela zajímavé. Ale je to pořád sex v páru, což je představa běžná, neodpuzující a k životu potřebná, a občas se do něj vrhne i kdejaký trudomyslný, puritánsky založený jedinec.

Se sexem ve skupině je to trochu jiné. Sice to nedělá kdekdo, to je pravda, nicméně jsem přesvědčena o tom, že na to kdekdo myslí. Tak proč bychom si o tom něco málo nepřečetli a nezjistili, jak to chodí ve skutečnosti. Já jsem si to v té skutečnosti už zjišťovala a napsala jsem o tom knihu. Není ani vulgární, ani pornografická a ani odborná… myslím si, že je spíš legrační a odpočinková, nicméně je určena spíše těm, kdo má o tomto druhu zábavy určité povědomí. Je od začátku až do konce o swingers a skupinovém sexu, o tom, jak to vidím já, co se mi na tom líbí a čeho by se měli ostatní vyvarovat, pokud chtějí, aby se jim to líbilo také. Popsala jsem své osobní poznatky a zkušenosti, abych všechny ty, koho swingers zajímá a spatřují na něm něco pozitivního, ušetřila mylných představ a dojmů (tak, jak nás k tomu nutí běžně dostupná zábavně-naučná ztvárnění tohoto tématu), a následně předsudků a malicherností (tak, jak se do toho někdy zamotáváme my). V mé knížce si můžete najít informace, které vám pomohou pochopit, jak to vidí ženy a jak by se k tomu měli stavět muži (myslím stavět… ne stavět :-) ), to abyste věděli (když už se rozhodnete přejít od odvážných myšlenek k nesmělým činům), s čím máte počítat, a s čím počítat v žádném případě raději nemáte. Doufám, že se vám bude líbit… vám, kterým na představě swingerování nepřipadá nic otřesného, ohavného ani nevkusného, ale víte, že je „Pičín, Kozomín, Řitka, skvěle složená kytka…“.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.